محل تبلیغات شما

استاد بی بدیل ادبیات ایران زمین
✳️ ساده باشیم

به مناسبت سال روز استاد بی بدیل ادبیات ایران زمین،

۱۹ مهر ۹۸ شفیعی کدکنی ۸۰ سال شد.
 از کارنامه پر بار پژوهشی و تحقیقی استاد بارها گفته اند و خواهند گفت.
در این یادداشت از سلوک عملی ایشان  می گویم رفتاری که در این روزگار کیمیا است و می تواند سرلوحه رفتار من دبیر ادبیات باشد.
نن
1⃣ پوشش ساده:
چه در کلاس چه در همایش ها هیچ گاه استاد را در لباس رسمی و کت و شلوارهاى گران قیمت و آن چنانى نمی بينيد.
فروتن و ساده،
به قول سهراب:
  ساده باشیم چه در باجه یک بانک چه در زیر درخت .»
شفیعی می خواهد به ما بفهماند:
نه همین لباس زیبا است نشان آدمیت،»

2⃣ تریبون و خود نمایی،
در این چند سال هیچ گاه شفیعی را در همایش ها و مراسم ها پشت تریبون و در حال سخنرانی ندیده ایم.
شفیعی کدکنی می گوید:
من معلمم و جای من در کلاس است. »
برای آمادگی در تدریس باید ساعت ها مطالعه و پژوهش کرد.  دیگر فرصتی برای سخنرانی، شرکت در همايش و . باقی نمی ماند.

3⃣ هیچ گاه در قاب رنگین و سفارشی تلویزیون ظاهر نشده است.
شرکت در برنامه های ادبی و فرهنگی صدا و سیما، نشان از بی مايگى و بی سوادی است نه اعتبار و دانش!!! 
☘️ اکنون مقایسه کنید با استاد نما» های امروزی و دکتر های پولی که از ناکجا آباد هایی چون  تاجیکستان، هند و دانشگاه آزاد یاقوز آباد با اهرم ثروت،  اعتباری دروغین کسب کرده اند، مدرکی  خريده اند و چقدر دوست دارند بقیه اینان را دکتر بخوانند.
و تو بخوان دکتر » تا آنان کیف کنند.
  با کت و شلوار های آن چنانى، میکروفن به دست از این مراسم به آن مراسم، می روند. اینان کی فرصت کردند در مورد موضوع سخنرانی مطالعه کنند!!!  
چه هنگام پژوهش می کنند!
برای یک سخنرانی تخصصی باید بیش از یک ماه مطالعه و تحقیق کرد.

اگر این قدر پربار و دانا هستند چرا به جای حرافی چیزی نمی نویسند!

و پوشش آن ها، برای هر برنامه یک کت وشلوار خاص دادند. ساعت ها وقت صرف این می کنند  که امروز در این  همایش کدام لباس به تن کنم. نه این که امروز کدام مطلب نو و سخت تازه ای بیان کنم!

قبل از آن که سخنان شان بر مخاطب تاثیر گذار باشد.
کت و شلوار شان جلب  توجه می کند.

عطش خود نمایی،
اینان می خواهند با شرکت در برنامه های فرمایشی و نمایشی صدا و سیما برای خود اعتبار کسب کنند و عطش خود نمایی خود را فرو نشانند.
نمی دانند که اهل خرد، سال ها است تلویزیون نمی بینند!
تلویزیون قبل از آن که جای شجریان ها، شفیعی کدکنی ها باشد جای بهنام بانی و انواع باند ها و  دلقک ها است.!

https://t.me/rezamolavi_103

تصویب ثبت زادروز زرتشت

استاد بی بدیل ادبیات ایران زمین

فرازی از فیه مافیه

ها ,استاد ,نمی ,های ,بی ,یک ,چه در ,کت و ,بی بدیل ,شرکت در ,هیچ گاه ,بدیل ادبیات ایران

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تنها خدا ...